piątek, 19 grudnia 2014

Cheeseburger – samo zdrowie!

Samodzielnie przygotowany jest zdrowym posiłkiem, jeśli wiemy co i w jakich proporcjach dodać, aby zawierał mało tłuszczu i soli. Przygotowanie tego dnia wcale nie musi być bardzo czasochłonne i budzić skojarzeń z niezdrową żywnością. Kluczowy staje się tu wybór odpowiedniej wołowiny, którą przemieli się na kotlety.
Dietetycy zalecają, by wołowinę jeść – ale wyłącznie kilka razy w miesiącu. Ten rodzaj mięsa zawiera bardzo dużo witamin (mi.in. B12) i wartościowego, łatwo przyswajanego białka.
Do przygotowania zdrowego cheesburgera potrzebujemy pełnego wartości pieczywa. Pieczywo tostowe zawiera środki antypleśniowe, ulepszacze, konserwanty. Dobrze byłoby, by bułka, która przygotujemy zawierała jak najwięcej błonnika. Do środka możemy dodać więcej warzyw – właśnie po to, by posiłek był pełnowartościowym produktem.


Cheesburgery– sposób przygotowania

Kotlety:
 1. Mięso mielone – najlepiej wybrać w mięsnym i poczekać na przemielenie przy stoisku
 2. Bułka tarta (doradzam taką „domową” – uzyskaną z czerstwego pieczywa)
 3. Jajko
 4. Cebula i czosnek
 5. Przyprawy: kminek, majeranek, sól, pieprz ziołowy, gałka muszkatołowa, zioła prowansalskie
Wszystkie składniki połączyć uformować kotlety i piec na rozgrzanej patelni aż do zarumienienia (około 8 minut z każdej strony).

Reszta składników:
 1. Sałata pekińska
 2. Pomidory 
 3. Ogórki kiszone
 4. Kukurydza
 5. Cebula 
 6. Bułka z pieczywa pełnowartościowego 
Kotlet umieścić w bułce wraz z wcześniej pokrojonymi i przygotowanymi warzywami. Można polać ketchupem i podawać – smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz